„Kompleksowa Rehabilitacja” 

BartoszPFRON, Projekty, WspółpracaLeave a Comment

To program przekwalifikowania zawodowego, którego celem jest pomoc w znalezieniu pracy wszystkim tym, którzy z powodu choroby lub wypadku utracili możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, a chcieliby podjąć inną pracę.

Obecnie z projektu mogą skorzystać również osoby z zaburzeniami psychicznymi.

Rekrutacja do projektu trwa do 30 kwietnia 2023 roku.

Do kogo skierowany jest Program?

Rehabilitacja Kompleksowa to oferta dla osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla tych, którzy ze względów zdrowotnych nigdy nie pracowali,lecz chcieliby zmienić tę sytuację – zdobyć zawód i podjąć satysfakcjonującą pracę odpowiednią do ich możliwości zdrowotnych.

W powrocie do aktywności zawodowej pomagają Ośrodki Rehabilitacji Kompleksowej, oferując niezbędną rehabilitację i szeroką ofertę kursów zawodowych dostosowanych do potrzeb osób z ograniczeniami zdrowotnymi. Pobyt, rehabilitacja i szkolenia są bezpłatne.

Kontakt w sprawie projektu w woj. lubuskim: Piotr Natkański, Oddział PFRON w Zielonej Górze, tel. 68 422 78 07, 882 789 215, e-mail: pnatkanski@pfron.org.pl

Biuro PFRON w Warszawie:

E-mail: ORK@PFRON.ORG.PL
Strona: https://www.pfron.org.pl/pfron/szczegoly/news/skontaktuj-sie-z-nami-i-wez-udzial-w-projekcie/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *